משאבה – אפשר גם חינם (כמעט)

אשתי התחדשה במכונת כביסה חדשה (אני אחראי בבית על הכביסה) ואני קיבלתי צעצוע חדש. מכונת כביסה משומשת במצב טוב מרופאה.

קצרתי ממנה מנוע (שעוד ידובר בו), ומשאבה. את המשאבה אני מיעד לסיחרור מי קרור דרך הצ'ילר בצורה זאת ניתן לחסוך מים רבים במהלך הקירור אך אצטרך לדאוג למלאי קרח כדי לצנן את מי הקירור. מחשבה נוספת היא להשתמש במשאבה לצורך Fly Sparge.

הבעיה העיקרית היתה חיבור אביזרים למשאבה. המשאבה לא מגיעה עם פתחי כניסה ויציאה בקטרים סטנדרטיים שלא לדבר על הברגה נורמאלית. צריך לגייס את חוש האילתור.

המשאבה שאני מציג כאן נלקחה למכונת כביסה מתוצרת AEG. מחירה חדשה בסביבות 150 ש"ח.

המחברים אולתרו והוצמדו באמצעות דבק אפוקסי. להערכתי, היות ולא מדובר בלחצים משמעותיים ו/או בטמפרטורות גבוהות אין סיבה שהדבק יכשל.

 

בתמונה ניתן לראות את המחבר בפתח היניקה (כניסה) של המשאבה. השתמשתי ב- T שהיה זמין אצלי אבל כמובן מיותר. החלטתי שבנסיון הזה אני לא משקיע אגורה, אז השתמשתי רק בחלקים שזמינים אצלי.

 

בתמונה למעלה רואים את האביזרים בפתח היציאה (סניקה) של המשאבה. חשוב למקם את הברז בצד הסניקה ולא בצד היניקה היות ומשאבות מגנטיות חייבות לעבוד על רטוב.

 

מראה כללי.

 

וזה מה שהמשאבה יודעת לעשות. ואפילו מצויין. בתחילה, לצורך הפריימינג, המשאבה הונחה על הריצפה כאשר סיר המים הונח על שולחן. כאשר המשאבה עבדה רציתי לבדוק עד לאיזה גובה ביחס לסיר היא תוכל לשאוב, הנחתי את המשאבה על השולחן על יד הסיר ללא שינוי בעוצמת השאיבה. ואז…..

הרמתי את המשאבה אל מעל גובה הסיר והגברת המשיכה לשאוב במרץ כאילו אין מחר. אני נדהמתי.

 

לסיכום:

לשימוש במים קרים המשאבה מסוגלת לספק את הסחורה בקלות. לא נבדק תפקוד המשאבה במים חמים וטרם נמצא פיתרון לקיבוע בטוח של המשאבה למבשלה.

פורסם בקטגוריה ראשי, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה